Szolgáltatások részletesen!

Kiknek ajánljuk a svédmasszázst?
- akik stresszes életvitelt folytatnak, alig van idejük saját magukra
- akik aktív sportolók és a sportolás következtében testük fáradt, izmaik feszültek és kemények
- azoknak, akik testmozgás hiányában szeretnék izmaikat átmozogtatni, megdolgoztatni a svédmasszázs által
- akik testében sok a merevség, elég egy mozdulat és görcsbe rándul a test
- akik nem akarnak mást, csak kiugrani a mókuskerékből pár órára és megpihentetni lelküket
A svédmasszázs tulajdonképpen a fizikoterápia és a gyógy masszázs részét képező mozgásterápiás módszer.
A keleti típusú energiamasszázs-technikákkal szemben az anatómiai ismeretekre épül, azaz egy tudatosan és célzottan alkalmazott masszázstechnika.
A Svédmasszázs egy kifejezetten testet átgyúró, izmokat jól megmozgató, erőteljesebben végzett masszázs. A 19. sz. végén egy svéd vívómester, Henrik Ling fejlesztette ki és határozta meg a svédmasszázs fogásrendszerét.
A svédmasszázs egy igen kedvelt masszázsfajta hazánkban, de Európa szerte is. Rendkívül hatásosan alkalmazható az izomzat regenerálódásában, melyet a svédmasszázs teljesen kipihentté tesz, oldva az izom minden merevségét, görcsös pontjait, csomóit, így az izomerő megnövekszik.
A szövetközti pangó folyadékok, melyek sokszor ödémás, vizesedésre hajlamos végtagokat okoznak, a svédmasszázs hatására a kiválasztó rendszerbe kerülnek, ahol vizelet formájában eltávoznak
A masszázs látványosan nyugtatja az idegrendszert, a szorongást, a félelmeket, a munkahelyi stressz következményeit
A masszázs fokozza a vérkeringést, így a sokakat fogságban tartó fejfájást és migrénes fájdalmakat megszünteti
A bőrt ért mechanikai hatások következtében a bőr méregtelenít, sokkal rugalmasabbá válik, láthatóan megfiatalodik
A svédmasszázs ellenjavallata
A Svédmasszázs hatásmechanizmusa miatt egyes esetekben ellenjavallt, mivel olyan folyamatokat katalizál, amelyek hátrányosan hathatnak
- Meglévő kóros állapotokra,
- Menstruáció (az első két napon) nőknél a menstruációerősödéshez vezethet
- Terhesség esetén pedig a méh túlzott vérbősége ellenjavallt.
- Akut gyulladás, lázas állapot
- Kiterjedt, nedvedző, fekélyes bőrelváltozás
- Fertőző betegség (bőrgomba, TBC, himlők)
- Rosszindulatú daganat, közvetlenül műtét után
- Elzáródott betegség (pl.: érszűkület, visszér, trombózis)
- Fokozott vérzékenység, (vérömleny)
- Pszichiátriai esetek (skizofrénia, epilepszia, klausztrofóbia)
- Cukorbetegség előrehaladott állapota (pl.: fekélyes alsó végtag, zöld hályog)
- Magas vérnyomás, súlyos szívbetegségek érelmeszesedés előrehaladott állapota
- Csonttörések, csontritkulás előrehaladott állapota, izületi instabilitás
LÉZERES KÖRÖM GOMBA KEZELÉS
Körömgomba fertőzés tünetei
A körömlemezek megvastagodnak, lemezesen rétegződnek, feltöredeznek, deformálódnak, a felszínük mattá válhat, vagy besötétedik. Nehezen vághatóak lesznek, sőt a fertőzött köröm elválhat a körömágytól. A körömgomba nem múlik el magától, mi több, kezelés nélkül rosszabbodhat is, és az addig egészséges körmöket is megfertőzheti.
Körömgomba fertőzés hatékony kezelése lézerrel
A lézeres kezelés során speciális, nagy energiájú lézer fényével, sérülés és fájdalom nélkül kezeljük a gombás körmöt. A lézer fénye megöli a körömben és a lágyrészbe lévő gombákat.
A kezeléseket NdYAG lézerrel 4 alkalommal, hetente egyszer végezzük, majd amint az egészséges körömlemez növekedésnek indul, fenntartó kezeléssel eleinte 4-8 hetente, majd 2-3 havonta a köröm lenövéséig végezzük.
A lézeres körömgomba kezelés menete
A kezelés előtti napon távolítson el minden körömlakkot és dekorációt a kezelendő körmökről. a A kezeléseket Fotona SP Dynamis lézerrel végezzük. A kezelendő bőrt és körmöt lefertőtlenítjük, majd a lézersugárral a fertőzött körmöt és a környező lágyrészt kezeljük. Addig ismételjük a kezelendő terület lézeres megvilágítását, ameddig kellő energia éri el a körömágyat, amiben a gombatelepek elpusztulnak. A kezelés során a körme és annak környezete felmelegszik. Attól függően, hogy hány lábujj érintett,a beavatkozás átlagban 15 percig tart.
A kezelés teljesen biztonságos, nincsenek mellékhatások vagy szövődmények, a páciensek jelentős része fájdalommentesnek érzi a kezelést, kis meleg csipkedéshez hasonlítva, amely a kezelés végén teljesen megszűnik. Nem szükséges érzéstelenítő, a komfortérzet javítására léghűtést használunk, ezáltal a környezeti bőrfelszín túlmelegedését elkerülhetjük. A páciensek a kezelést követően azonnal visszatérhetnek a napi tevékenységükhöz.
A kezelést követő hetekben a körme növekedésével már láthatóvá válik az új, nem fertőzött, egészségesen növekedő körömlemez.
Az eredmény megjelenésének ideje változó, átlagosan kézen 2-3, míg lábon 3-6 hónapon belül látja az eredményt. Míg a kezelést megelőzően fontos, hogy eltávolítsuk a körömlakkot, a díszítést és az ékszereket, 24 órával kezelés után újra felviheti a körömdíszeket.
Tartós eredmény akkor várható, ha lenő a fertőzött köröm és a visszafertőződés veszélye miatt megszüntetjük a fertőzést elősegítő tényezőket is. Tapasztalataink szerint a gyógyulás esélye ezzel a módszerrel 80-90%-os, ami messze meghaladja a hagyományos eljárásokkal – krémmel, ecsetelőkkel, gyógyszerekkel – történő kezelések hatásosságát.
Dióda lézer
A dióda lézer 810 nanométeres infravörös lézerfény, hő energia. A készülék fénye emberi szem számára nem látható, de a bőrbe behatolva több milliméter mélységig az ott található pigmentált elváltozásokban, szőrtüszőben, vérben elnyelődve hővé alakul, azokat elégeti, elroncsolja, akár véglegesen eltünteti.
A kezelés alatt a bőr nem ég meg, vagy csak a felhám minimális mértékben. A roncsolt elváltozás felszívódik, a szervezet fehérvérsejtjei lebontják, elszállítják, a felszívódás 2-4 hetet vesz igénybe. Gyakran egy alkalom is elegendő a kívánt eredmény eléréséhez, de általában több kezelésre van szükség, az adott elváltozás fajtájától, elhelyezkedésétől, a páciens egyéni adottságaitól függően.
Pigmentfoltok, érelváltozások, ránctalanító kezelések esetén 1-4, míg szőrtelenítésnél 6-8 kezelés szükséges.
A dióda lézeres kezelések tökéletesen higiénikusak, kevésbé fájdalmasak, gyorsak és eredményesek, szövődmények csak extrém ritkán jelentkeznek.
Hogyan működik a dióda lézer?
A lézeres szőrtelenítés technológiája a szelektív fototermolízisen alapul. A lézerfény eléri a hajhagymákat, a fény elnyelődik és hővé alakul. Ennek eredményeként a szőr növekedéséért felelős sejtek károsodnak, és a szőr növekedése leáll. A szőrtelenítésben a dióda lézer bizonyult a leghatékonyabbnak.
Melyik hatékonyabb? IPL vagy a Dióda Lézer?
A dióda lézer előnye az IPL-el szemben, hogy kevésbé károsítja a szőr körül lévő szöveteket, a lézer fény elsősorban a melanin tartalmú szőrszálakban nyelődik el, tehát ez a leginkább szelektív fény. Célzottan jut a szőrtüszőbe a lézer, így az végérvényesen elpusztul. A koncentrált szelektív fény miatt biztonságosan kezelhető barnább, és akár lebarnult bőr is.

E-LIGHT (IPL+RF) TARTÓS SZŐRTELENÍTÉS
Üdvözöllek a Vendégeim között! Az E-Light technológia (IPL+ RF) két technológiát használ egy helyett, ami hatékonyabb eredményeket biztosít alacsonyabb energiaszint mellett.
Az E-Light sokkal hatékonyabb a sima IPL-nél, mivel az optikai és elektromos pulzus együttes kibocsátása az elektromos energiát a szőrtüszőnek arra a részére irányítja, amit már az elnyelt fény felmelegített.
Így sokkal nagyobb és fókuszáltabb thermo-hatás éri a célzott területet, mint egy sima fénypulzus, amellett hogy a kisebb fényenergia-szükséglet miatt csökken az égés és a káros mellékhatások veszélye.
A kezelés fájdalommentes!
Az RF energia a melanin hiányában is fel tudja melegíteni a szőrtüszőt és a gyökeret. Mivel a melanin nem nyeli el a rádiófrekvenciát, az RF technológia független a bőrtípusoktól és így csökken a bőr sérülésének veszélye, főleg barnult bőrön. Továbbá az RF jobb hatást ér el a ráncok csökkentése és bőrfeszesítés, bőrfiatalítás terén.
Ezek összességében jobb eredményeket, nagyobb ügyfél-kényelmet és megnövekedett biztonságot jelentenek. Ráadásul az RF minden bőrtípuson és szőrtípuson alkalmazható. Ez a kombinált hatékonyságnövekedés pedig a kezelési eredményeket is megjósolhatóvá teszi.
LÉZERES SZŐRTELENÍTÉS ELLENJAVALLATOK!
-Terhesség, szoptatás ideje alatt
-Fényre vagy gyógyszerekre való hiperintenzitás esetén
-Fényérzékenységet okozó gyógyszerek és készítmények 4 héten belül
-Nem jellegzetes anyajegy vagy rosszindulatú elváltozás a kezelt területen.
-Pacemaker vagy szívritmus szabályzó használatakor
-Herpesz vagy sérülés, nyílt seb esetén
-Pörsenéses bőrön
-Véralvadásgátló szerek használatakor (legalább két héttel kezelés előtt abba kell hagyni).
-18 év alatti életkor
-Tetoválás eltávolítás helyszíne
-Lebarnulás, leégés 30 napon belül
-20 napon belül gyantázott bőrfelület
-Korábbi keloid képződés helye, hypertrópiás forradások helye
-Isotretinoin (Accutane) vagy bármilyen "A" vitamin származék az utóbbi 12 -18 hónapban.
-Egészségügyi rendellenességek mint pld.: erős cukorbetegség, nagyon magas vérnyomás, keringési zavarok, bőrbetegségek, rák, kemoterápia, epilepszia, szívelégtelenség esetén kérje ki kezelő orvosa véleményét
* 2 héttel kezelés előtt hagyjunk fel a szoláriumozással, napozással és a barnító krém használatával.
* 2 héttel kezelés előtt hagyjunk fel a kezelni kívánt terület gyantázásával is!
A KEZELÉST KÖVETŐEN
Fényvédő krémet használni kell, hogy ne pigmentálódjon a bőr. Ne napoztasd és kerüld a szoláriumot is. A kezelés napján ha használhatsz tusfürdőt, előfordulhat, hogy enyhe csípő érzéssel fog járni a kezelt részen.
A következő kezelés előtt a kezelni kívánt területet 24 órával a kezelés elött, borotváld le (FONTOS, HOGY ÍGY GYERE A KEZELÉSRE)!
LÉZERES CARBON PEEL REJUVENÁCIÓS BŐRKEZELÉS (arc, test)
Carbon peeling – avagy pórus összehúzás, gyulladáscsökkentés és pigment kezelés.
Forradalmi bőrszépítő innovatív újdonság a szépségápolásban egy speciális eljárással.
A carbon peeling kezelési során a lézersugár és az erre kifejlesztett speciális carbon-krém együttes hatásával érjük el az eredményt.
Legújabb generációs Q – kapcsolt YAG lézeres bőrregeneráló kezeléseknél finom szemcséjű szénport használunk az arcra, mely behatol a pórusokba.
Kezelés alatt a lézer fénye elnyelődik és kitisztítja a pórusokat.
Hatásai
- Faggyútermelés csökkentése, a tág pórusok összehúzódása és a kollagén termelődése javul, bőr tónusosabbá, feszesebbé válik.
- A termikus hatás miatt javul a keringés.
- A hő pedig megöli az aknét okozó baktériumokat, így a gyulladt, pattanásos bőr állapota javul.
- A bőr kevésbé lesz zsíros.
- A szénszemcsék eltávolítják az elhalt hámsejteket is.
A kezelés fájdalommentes és a 2 . kezelés után már szemmel látható eredmények várhatóak.
Hosszútávon stimulálja a pórusok falát, amely összezsugorodik.
A rendszeres kúraszerű kezelések csökkentik az aknés hegek kialakulást, egyenletes pigmentációt eredményeznek a gyulladt foltos aknés elváltozások helyén.
A Carbon peeling rendszeres használata normál bőrű vendégek esetén kollagén –stimuláló, regeneráló, bőr rugalmasságot biztosító. Csökkenti a hegesedéssel járó aknék kialakulását, pigmentációt kialakítva az egészséges szaruképzést.
A klinikai tanulmányok szerint az első kezelés után 5-15%-os a javulás. 6 alkalom után ,majd 12 hét elteltével 70%-al csökkent az aknés gyulladások száma.
A kezelés előtt bőrtípusnak megfelelő arctejjel és tonikkal történő lemosása után a már említett carbon-krémet felkenjük a kezelendő területre és megkezdjük a kezelést.
A kezelés időtartalma nagyjából 60 perc.
A kezelés után nyugtató pakolást helyezünk fel, majd fényvédő krémet rakunk a kezelt területre befejezésként.
Kúrában a kezeléseket heti 1 alkalom kell végezni, hogy a bőrünk látványosan javuljon.
A kezelést úgynevezett fenntartó kezelésekkel (2-3 havonta) kell megerősíteni.
A 3-4 kezelés után megakadályozza új aknék, komedók képződését és a meglévő gyulladásokat is normalizálja.
Tudtad, hogy a Carbon Peeleng kezelés nagyszerűen hat STRIA (bőr megnyúlás, repedés) kezelésére is?
A stria nem más, mint a megnyúlt bőrszövet nyúlási csíkja. Minden olyan esetben kifejlődik, ha kötőszöveti gyengeség áll fenn, és emellett a bőr valamilyen okból nyúlási igénybevételnek van kitéve, pl. túl gyors alakváltozás, növekedés,hízás, terhesség, intenzív izomfejlődést kiváltó sport, esetleg hormonzavar.
A hirtelen alakváltozás hatására a bőr alatti kötőszövet csíkszerűen megszakad, kialakulnak a párhuzamos lefutású, heghez hasonló mélyvörös elváltozások, mely felett a bőr legfelső rétege (hámréteg) kinyúlik, elvékonyodik, és több hónap elteltével egy fehér, sorvadt, puha tapintatú bőrelváltozássá alakul át. A striák kezelésénél a fő feladat a stria alatti kötőszövet felszaporítása.
Ebben segít a lézeres karbon peeling kezelés.
A kezelés során a szaruréteg érintetlen marad, nincs szükség a beavatkozás utáni gyógyulási időszakra. A kezelt területen új kollagének termelődnek és bekövetkezik a bőr megújulása.
LÉZERES TETOVÁLÁS ELTÁVOLÍTÁS
Kinek ajánlott a beavatkozás?
A beavatkozás azok számára ajánlott, akiknek van olyan tetoválása, amit szeretnének eltüntetni. Fontos, hogy tisztában legyél azzal, hogy a tetoválás nem biztos, hogy maradéktalanul eltűnik. A terület foltos lehet, és előfordulhat, hogy festéknyomok maradhatnak.
Ebben az esetben idővel megoldás lehet a terület újratetoválása egy másik, aktuálisabb mintával.
Ki megfelelő alany a beavatkozásra?
Akinek eltávolítandó tetoválása van, és jó egészségi állapotnak örvend. Fontos tudni, hogy a kezelések számát befolyásolja a tinta behatolási mélysége, színe, valamint annak mennyisége, továbbá az egymásra helyezett rétegek száma is.
Sötétebb bőr esetén komplikáltabb az eljárás, mert gyorsabban felmelegszik a bőr, így csak rövidebb ideig alkalmazható a lézer. Világosabb bőrön könnyebb dolgozni, mert az kevésbé melegszik fel, és egyszerűen áthatol a lézernyaláb a pigmenteken keresztül. A sötétebb tetoválások gyorsabban halványodnak, ugyanis jobban reagálnak a lézerfényre, mint a világosabb vagy fehér tetoválások. Legkönnyebb tehát a világos bőrről a sötét tetoválást eltávolítani.
Az első kezelés után szinte semmilyen különbséget nem fogsz felfedezni, sőt, bizonyos esetekben még sötétebb lesz a tetoválás a lézer után. Ez teljesen normális, hiszen mindenkinél eltérő gyorsasággal reagál a bőr, így elmondható, hogy a kezelés csak több alkalom után hatásos.
A beavatkozás sok időt, és türelmet igényel. Éppen ezért csak akkor vágj bele, ha hajlandó vagy legalább 4-6 kezelésen részt venni. A kezelések közti időben ne megfeledkezz meg a fényvédelemről sem!
Aknés, ekcémás bőr vagy egyéb bőrbetegségek esetén a lézeres kezelés nem javasolt.
Hogyan készülj fel a beavatkozásra?
A kezelést megelőző 2-3 hétben ajánlott elkerülni a szoláriumot, a napozást, valamint a barnító krémeket. Minél jobban elválik a tetoválás színe a bőrfelület színétől, annál könnyebb a tetoválásod lézerrel történő eltüntetése.
A folyadékbevitelt is ajánlott növelni, mert ezáltal a bőröd is hidratáltabbá válik. A hidratálás nem csak belsőleg, de külsőleg is fontos! A kezelendő területet kenegesd hidratáló krémmel a beavatkozást megelőző 2 héttől számítva! A szőrrel borított területet érdemes leborotválni a beavatkozás előtt.
A kezelést megelőző napokban már tilos fényvédő krémeket, szereket használni! Ha hosszabb ideig tartózkodsz a napon, az érintett területet ruhával takard el.
Az alkoholfogyasztást is érdemes redukálni a kezelést megelőző napokban, és azt követően is, hogy a szervezeted hatékonyabban tudja majd feldolgozni a lézerrel megbontott pigmenteket, és a nyirokrendszer is jobban tudjon tisztulni.
Mire lehet számítani a gyógyulási idő alatt?
Az első kezelést követően a tetoválás csak kis mértékben halványodik. A környező bőrterület gyakran pirossá válik, viszkethet, esetleg fel is hólyagosodhat. Nem ritka, hogy a kezelt terület zsibbadhat. A tünetek akár 2 órán át is jelentkezhetnek, majd szép lassan elmúlnak. A hólyagosodást minimális vérzés is kísérheti.
A kezelést követően okkulzív (elzáró) hatású krém (pl. Vazelin, Bepanthen, Dermasin) és kötés kerül a kezelt területre. A regenerálódás gyorsítása érdekében a kenőcs használata naponta többször is javasolt. A hiperpigmentáció elkerülése érdekében érdemes a napfényt kerülni a gyógyulási időszak alatt.
Mennyi ideig tart a lézeres tetoválás eltávolítása és hány alkalom szükséges?
Általánosságban 4-6 kezelés szükséges, de az alkalmak száma nagyban függ a tetoválás mélységétől, a használt pigmentek színétől, típusától, a bőrszíntől, valamint a lézer típusától és természetesen a tetoválás nagyságától.
Néhány fontos dolgot érdemes szem előtt tartani:
- Az egy évnél frissebb tetoválásokat nehezebb eltávolítani.
- A tetoválások elhalványodása lassabban megy végbe a karon vagy lábon, ahol a vérkeringés is lassabb.
- A fehér pigment eltávolítása bonyolult, valamint a zöldet nagyon nehéz eltávolítani.
- Az amatőr tetoválások eltávolítása sokkal nehezebb, mint a profi munkáké, mert sokszor nem egyenletes a festékmélység.
- A kis tetoválások eltávolítása alkalmanként csak pár perc, míg a nagy tetoválásoké több mint egy óra is lehet. Az idő nagyban függ a mérettől és színtől.
- A kezelések között ki kell várni a 8 hetet, hogy a bőrnek legyen elég ideje a regenerálódásra – ha csak 4-6 hét gyógyulási időt adsz, az növelheti a hegesedés esélyét.
- A tetoválások intenzívebb halványodása sok esetben a 8 hetes ciklus utolsó két hetében történik, ezzel a kezelések száma is csökkenthető.
Lehetséges a tetoválások teljes eltávolítása?
A legtöbb tetoválás 6-8 kezelés alkalmával teljesen eltüntethető, és az eltávolítás maradandó. Néhány tetoválás és néhány szín azonban, különösen a lila, több kezelést igényel, és gyakran nem tűnik el nyomtalanul. Ha a kezelést követően marad egy halvány, elmosódott kép, akkor oda érdemes új tetoválást készíttetni.
Tetoválás után milyen gyorsan lehet tetoválás eltávolítást végezni?
Tetoválás után legalább 6, de inkább 8 hetet kell várni, amíg az eltávolításra sor kerülhet, de még jobb, ha akár egy év türelmi időt is adsz magadnak. A bőrnek ennyi időre van szüksége a gyógyuláshoz, és a túl gyorsan elvégzett tetoválás eltávolítás hólyagosodást, vagy hegesedést okozhat. Éppen ezért mindig érdemes jól végiggondolnod, mielőtt egy mintát magadra varratsz!